Haber Detayı
27 Ekim 2018 - Cumartesi 15:44 Bu haber 894 kez okundu
 
MHP Büyükşehir adayı Kasım'da belli olacak Kaynak: MHP Büyükşehir adayı Kasım'da belli olacak
MHP Genel Başkan Yardımcısı Erzurum Milletvekili Kamil Aydın, Kocaeli İl Başkanlığı'na yaptığı ziyarette Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve tüm illerin adaylarının Kasım ayında belli olacağını söyledi. Kaynak: MHP Büyükşehir adayı Kasım'da belli olacak
SİYASET Haberi
MHP Büyükşehir adayı Kasım'da belli olacak Kaynak: MHP Büyükşehir adayı Kasım'da belli olacak

MHP Genel Başkan Yardımcısı Erzurum Milletvekili Kamil Aydın MHP Kocaeli İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Ziyarette Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, İl Başkanı Aydın Ünlü ve parti teşkilatı hazır bulundu. Ziyaret öncesinde Vekil Kamil Aydın parti teşkilatıyla toplantı gerçekleştirdi. Toplantı basına kapalı olarak gerçekleşti. Toplantı sonrası Aydın, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

ÖNCE ÜLKE VE MİLLET DEMEKTİR

MHP Genel Başkan Yardımcısı Erzurum Milletvekili Kamil Aydın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Kocaeli MHP olarak anlamlı bir gün yaşıyor. Saffet Sancaklı’nın burada olması ziyareti anlamlı kılmıştır. Tek yürek bir karşılama olmuştur. Türkiye hem içerde hem dışarda zor süreçten geçiyor. Siyasi partiler çözüm üretmelidir. Biri ülkenin kalkınması ve güvenliğidir. Emniyet ve güvenlik daha öncelikli gelir. Bugün biz MHP olarak bir duruş gösterirsek öncelik ülkenin bekası ve güvenliğidir. Önce ülke ve millet demektir. Biz bir ve diri olduğumuz sürece ekonomik, sanayi ve siyasi kalkınma olur.

İTTİFAKIN TEMELİNDE ÜLKE BEKASI VARDIR

MHP, cumhur ittifakını ülkenin dirliği sebebiyle sürdürmektedir. Cumhur ittifakının temelinde ülke bekası vardır. Türkiye’nin coğrafi konumu sebebiyle çok gözler önündedir. Bu coğrafyada yaşamanın bir bedeli var. Bu yüzden iki düşünüp bir hareket etmeliyiz. MHP, bu hassasiyetin bilincidir. MHP duruşunu bu bağlamda sürdürmektedir. 15 Temmuz’da yok olma durumdayken ülke ve millet iradesi ortaya çıkmış, tekrar Anka kuşu gibi küllerinden doğmuştur.

YEREL SEÇİMDE İTTİFAK ÇALIŞMASI YOKTUR
Yerel seçim arifesindeyiz. Yerel seçimde ittifak çalışması yoktur. Bizde bir siyasi bir partiyiz. AK parti de öyle. Seçimlerde biraz bireysel yarış ön plana çıkacaktır. Ama bu demek değildir, av sonrası sırtlan ve çakal tavrı sergilemeyiz. Kimseye de sergiletmeyiz. Bütün büyükşehirlerde kendi adaylarımızı belirleyip seçime çıkacağız”

KASIM AYI SONU NETLEŞECEK

“Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı belli mi?” sorusunu yanıtlayan Kamil Aydın, “Şu anda hazırlıklar sürüyor. Henüz il başkanlıklarımıza ve teşkilatlarımıza seçim genelgesi daha yeni geldi. Takvim yeni açıklandı. Her siyasi parti gibi bizde mutfağımızda aday adayları değerlendireceğiz. Kasım ayı sonunda netlik kazanacak. Hazırlık aşamasındayız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP, Büyükşehir, adayı, Kasım'da, belli, olacak, Kaynak:, MHP, Büyükşehir, adayı, Kasım'da, belli, olacak, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı