Haber Detayı
17 Aralık 2018 - Pazartesi 20:42 Bu haber 3969 kez okundu
 
BOŞNAKLARDAN GENÇLİK ŞÖLENİ
KÜLTÜR Haberi
BOŞNAKLARDAN GENÇLİK ŞÖLENİ

Karamürsel Bosna Hersek Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından dün akşam saat 19.00 da Karamürsel Belediyesi Kültür Merkezinde “Gençlik Gecesi” düzenlendi.


 Karamürsel Bosna Hersek Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğinin ev sahipliğinde gerçekleşen Geceye Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu Başkanı Ergün Erkap, Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu Fahri Başkanı Kemal Baysal, İzmir, Bursa, Turgutlu, Aliağa, Aydın, Karacabey, Adapazarı, Sedivan, Sefaköy ve Urla Bosna Hersek Kültür Dernekleri Başkanları, Mhp Karamürsel İlçe Başkanı Çetin ÖKSÜZ, Mhp Karamürsel Belediye Başkan Adayı Hayrettin KARACAER, Karamürsel Bosna Hersek Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Erhan Yılmaz ve davetliler eşlik etti.

Karamürsel Bosna Hersek Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen “Gençlik Gecesi” Karamürsel Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlendi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, slayt gösterisi ve Dernek Başkanı Erhan Yılmaz ve Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu Başkanı Ergün Erkap’ın açılış ve selamlama konuşmaları ile devam etti.

Yöresel folklor gösterilerin ardından Boşnak halayı ve Boşnak kasap oyunları ile davetliler doyasıya oynayarak eğlendiler.

    

Kaynak: Editör: Adnan Bozkurt GÖKTEKİN
Etiketler: BOŞNAKLARDAN, GENÇLİK, ŞÖLENİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı