Haber Detayı
06 Haziran 2021 - Pazar 14:13 Bu haber 1720 kez okundu
 
Kocaeli MHP herkesle ipleri kopardı...
SİYASET Haberi
Kocaeli MHP herkesle ipleri kopardı...

2019 seçimlerinde başarısızlığını kabul ederek, hiçbir ilçede belediye başkanı adayı dahi çıkaramayan, meclis üyeleri de Ak Parti listelerinden seçilen dolayısıyla il genelinde 3 Hilal'i ortaya çıkaramayan MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü son yaptıklarından sonra oldukça çok tepki aldı. 

10 yıldır İl Başkanlığı görevini yürüten ÜNLÜ, Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve bağlı sendikalarla, TÜRKAV kocaeli İl Başkanı ile ve başarılı çalışmalarıyla herkesin desteğini alan Kocaeli Ülkü Ocakları İl Başkanı ile ipleri kopardı. Milliyetçi camianın önemli bu 3 kurumuyla da bir yıldır irtibatı olmadığını tespit ettiğimiz ÜNLÜ', Eski İl Ocak Başkanlarının ve Eski İl Parti Başkanlarının da neredeyse tamamıyla da konuşmayacak derecede küs.

Rüşvet davasında sanık olan Aydın Ünlü'ye il genelinde destek neredeyse kalmadı. İl Yönetimini kurmakta zorluk çeken Ünlü'ye bilindiği gibi yönetiminde üniversite mezunu sayısının çok çok az olması, kadın sayısının da sadece 1 kişi olması nedeniyle tepki gösterilmişti. 
Kendi eşini ve Yakın dostu Erkan Azeri'nin partiyle alakası olmayan iki kardeşini ve çalışanını üst kurul delegesi yazıp, il ocak başkanını ve eski parti il başkanlarını listeye yazmayan Ünlü'ye sosyal medyadan çokça yazı yazılmıştı.
Belediyeye ait kafeyi kiralayan, malvarlığı ile çokça konuşulan İl Başkanı Ünlü iki kızını ve damadını da belediyede sınavsız işe soktuğu için ülkücüler tarafından hedefe konmuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli, MHP, herkesle, ipleri, kopardı...,
Yorumlar
Haber Yazılımı