Haber Detayı
14 Ocak 2019 - Pazartesi 14:56 Bu haber 3447 kez okundu
 
Milyonlarca hastayı ilgilendiriyor O ilaçların da bedeli ödenecek!
SAĞLIK Haberi
Milyonlarca hastayı ilgilendiriyor O ilaçların da bedeli ödenecek!

KOAH, epilepsi ve kalp rahatsızlıklarında kullanılanların da arasında olduğu 30 ilaç, bedeli ödenecek ilaçlar listesine dahil edildi.

“ERİŞİM KOLAYLIĞI SAĞLAMIŞ OLDUK”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Tıbbi ve Ekonomik Değerlendirme Komisyonu’nda alınan kararlara göre 30 adet ilacı, bedeli ödenecek ilaçlar listesine dahil ettik. Eşdeğer olan bu ilaçlar sayesinde sigortalılarımızın tedavilerinde alternatifler ve erişim kolaylığı sağlamış olduk” dedi.

HANGİ İLAÇLAR GİRDİ BUNA?

Devamında ise şunları kaydetti; Geri ödeme listesine eklediğimiz ilaçlar, antibakteriyel ilaçlar, kalp rahatsızlıklarında kullanılan ilaçlar, vitamin destek grupları, KOAH, epilepsi, analjezik, antitrombotik, demir ilaçları ve solunum yolu hastalıkları tedavisinde kullanılan ilaçlardan oluşmaktadır.

8 BİN 547’YE ULAŞTI

Bakan Selçuk, söz konusu eklemeyle bedeli ödenen yurtiçi ilaç sayısının 8 bin 547’ye ulaştığını aktararak, “Sosyal Güvenlik Kurumumuzda bu eklemeyle birlikte bedeli ödenen yurtiçi ilaç sayısı 8547’ye ulaştı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak, geri ödeme listemize aldığımız ilaçların hastalarımıza şifa olmasını temenni eder, vatandaşlarımıza sağlıklı bir ömür dilerim” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milyonlarca, hastayı, ilgilendiriyor, O, ilaçların, da, bedeli, ödenecek!,
Yorumlar
Haber Yazılımı