Haber Detayı
26 Aralık 2018 - Çarşamba 10:49 Bu haber 2241 kez okundu
 
Reyhan'a Umut Olmaya Var mısınız?
Kocaeli’de ikamet eden ve lösemi hastası olan 12 yaşındaki Reyhan Sümertaş’ın kök hücre tedavisi olabilmesi için donör aranıyor. Süre kısıtlı, vereceğiniz kanla ona umut olabilirsiniz.
GÜNDEM Haberi
Reyhan'a Umut Olmaya Var mısınız?

Henüz 12 yaşında, lösemi hastası 5 yaşındayken babasını trafik kazasında kaybetti. Reyhan Sümertaş, kök hücre tedavisi olabilmek için sizden yardım bekliyor. 27 Aralık Perşembe günü Darıca Bayramoğlu’nda bulunan ve Reyhan’ın okulu Deniz Yıldızları Ortaokulu’nda Kızılay’ın kan nakil aracında kan örneğinizi vererek ilk adımı atabilirsiniz.

Parmaktan iğneyle alınacak kan örnekleri Ankara’da incelendikten sonra, Reyhan için donör olabilecek kişiler tespit edilerek, ilik nakli için bir umut doğacak. Reyhan için umut ışığı olmak isteyenler perşembe günü 11.00 ile 18.00 arasında Bayramoğlu Deniz Yıldızları Ortaokulu’na bekleniyor.

150 sayısına ulaşılması gerekiyor. Zamanla yarışıldığı için bölgeye yakın olan ve üç tüp kan örneği verebilecek gönüllüler varsa detaylı bilgi için 0262 653 20 33 numaralı telefonu arayabilirler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Reyhan'a, Umut, Olmaya, Var, mısınız?,
Yorumlar
Haber Yazılımı