Haber Detayı
26 Mayıs 2018 - Cumartesi 09:43 Bu haber 2078 kez okundu
 
Uyuşturucu tacirlerine tokat atan oyun: Kayıp Hayatlar
Sahne Sanatları Derneği üyelerinin iki yıl aradan sonra yeni rejisi ile tekrar sahneye koyduğu ‘’Kayıp Hayatlar’’ izleyicisiyle buluşuyor
SANAT Haberi
Uyuşturucu tacirlerine tokat atan oyun: Kayıp Hayatlar

Sahne Sanatları Derneği üyelerinin iki yıl aradan sonra yeni rejisi ile tekrar sahneye koyduğu ‘’Kayıp Hayatlar’’ adlı Tirajı komik oyun 27 Mayıs Pazar günü saat 15:00 da İzmit Alternaif Tiyatro Salonun ücretsiz olarak seyircisi ile buluşuyor.

Mehmet Tekkanat’ın kaleme aldığı Harun Acar’ın yönetmenliği yaptığı oyunda Sahne Amirliğini Sacit Akın yapıyor. Oyunun müziklerinde canlı performans sergileyerek oyuna ayrı bir renk katan Burçin ELLİDOKUZ ve Sinem BALKAYA gibi usta isimler yer almakta. Vokalde Özlem İskender GÖKÇEK’ in ezgileri zaman zaman tüylerimizi diken diken ederken zaman zamanda bizleri mutlu bir rüyanın içerisine katıyor.

Sahne Sanatları Derneği Başkanı Sacit AKIN, oyunu izlemeye gelen seyircileri çok güzel bir ambiyans beklemekte klasik bir Tiyatro oyunundan çok sanatsal bir hava yaratmaya çalıştık ve salona girecek tüm seyircilerimizin içerideki havayı soluduğu takdirde güzel bir etkinliğin kokusunu içlerine çekeceklerine garanti veriyoruz. Oyun için dört hafta gibi kısa bir sürede hazırlanmalarını profesyonel bir kadro ile gönüllük esasına göre çalışmalarına bağlıyor. Kayıp Hayatlar oyunu bizim çocuğumuz gibi bu oyunu büyütmek istiyoruz. Oyun için bizleri en başta oyun yazarı Mehmet Tekkanat ile buluşturan Saygı değer Tiyatro Emekçisi Ayhan TANRIVER’e, Oyunun hazırlık çalışmalarında bizlere gerek teknik yapılanmada gerek organizasyon aşamasında destek olan Kocaeli Şehir Tiyatrosu oyuncularından Mehmet Beyazıt UZGAŞ ve İnci UZGAŞ hocalarımıza ve Sahnelerini bizlere açan Kocaeli’nin en aktif Tiyatro ekibi olan Alternaif Tiyatro ailesine sonsuz teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Oyuncu Kadrosu:

Bizleri bu oyunda tecrübeli bir kadro karşılıyor. Kocaeli’ de ve çevre illerde birçok sahnenin tozunu yutmuş oyuncuları bir araya getiriyor kayıp hayatlar oyunu. İçerisinde profesyonel bir oyuncu kadro barındıran ekibin geçmişinde gerek Kocaeli Büyükşehir Tiyatroları gerek İstanbul Şehir Tiyatrolarından yetişmiş isimlere rastlamak mümkün. Oyunda yer alan isimler şöyle;

Bahadır YILDIRIM
Büşra ÖZKESKİN
Sacit AKIN
Betül ŞENGÜR YILDIRIM
Ayla ÖZTÜRK
Bahadır GÖKÇEK
Alperen TORUN
İrem METİN
Özgür ERSÖZ
Gürol TÜRKER  

Oyun Hakkında:

Umut; zengin bir ailenin tek çocuğudur. Maddi her şeye sahiptir, ama ailesinden görmediği en önemli şey, sevgidir.

Sevgisiz bir ortamda, mutluluğu dışarıda, yanlış yer ve kişilerde arar. Uyuşturucu tacirleri için bulunmaz bir kaynaktır. Âşık olduğu Mehtap tarafından önce sigaraya alıştırılır, arkasından hap ve uyuşturucu madde bağımlısı olur.

Ailesi gerçeği fark ettiğinde iş işten geçmiştir ve Umut’u reddetmişlerdir. Umut son çırpınışlarla hem kendini hem de sevgilisi Mehtap’ı uyuşturucu illetinden kurtarmaya çalışır. Ama O’nu acı bir son beklemektedir.

1998 yılından bu yana yaklaşık 800 gösteri ve yine yaklaşık 350 bin seyirciye ulaşan Kayıp Hayatlar; 7’den 77’ye herkesin izlemesi gereken etkileyici bir görev oyunu.

Kahkahalarla gözyaşının birbirine karıştığı oyun; ilkokul çağındaki çocuklarımıza kadar bulaşan, çağımızın belası uyuşturucuya karşı çarpıcı bir tokat!


 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Uyuşturucu, tacirlerine, tokat, atan, oyun:, Kayıp, Hayatlar, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı